O trenérovi

O TRENÉROVI

Ing. Jana Kolihová – nejsem lukostřelcem, který lukostřelbou prošel jako dítě. K lukostřelbě jsem se dostala až v dospělosti v době, kdy manžel Jiří začal s výrobou luků.

Na úplném začátku jsem se lukostřelecky potkala s panem Františkem Hadašem ( účastník OH v Moskvě), který nám na naší zahradě skupině cca 20 nadšenců podával informace o tom jak střílet. Z tohoto setkání krom jiného mi utkvělo…….z luku se nestřílí jako z praku !!!!!

Dalším mužem, který pomohl založit lukostřelecký klub Dlouhý Újezd  a učil nás střílet byl Ing. Zdeněk Horáček ( připravil svou ženu Báru na OH v Soulu).

V roce 2007 jsem pod ČLS pod vedením Ing. Ivana Králika s jeho ženou Júlkou absolvovala trenérskou kvalifikaci III.třídy ( důl.hláška..je to jen fyzika …luk musí dopředu a do strany !!)

V roce 2009 jsme s kamarády absolvovali výukový víkend u  Standy Vidíma, abychom si rozšířili a zlepšili naše střelecké výkony (důl.hláška …je nutné se vyprsit, a oko vidí, oko míří !!)

V roce 2011 jsem u Standy Vidíma v jeho Trenérské lukostřelecké škole absolvovala znova trenérskou kvalifikaci v lukostřelbě III.třída ( licence C)…(důl.hláška …prsty z tětivy při vypouštění sklouznou !!!)

V roce 2011 jsem zároveň zahájila studium na UK fakultě  tělesné výchovy a sportu v Praze- Obecnou část školení trenérů licence B

V roce 2014 jsem na UK fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze absolvovala kurz Kompenzační cvičení u dětí a mládeže ve sportovní praxi. Absolvovala jsem tento kurz, protože si myslím, že toto neodmyslitelně patří k lukostřelbě.

V roce 2014 jsem udělala zkoušky na ČLS – Trenér lukostřelby ČLS – II.třída

V roce 2015 jsem prožila nádherný lukostřelecký pobytový víkend s Arnim – všem doporučuji

V roce 2016 jsem zažila další nádherný prodloužený víkend – workshop s Tylorem Bennerem autorem knihy V nitru lukostřelce, která zde byla slavnostně pokřtěna a uvedena do prodeje na český trh.

V roce 2017 jsem byl na prodlouženém víkendu o Dornově metodě u zakladatelky a propagátorky metody v ČR Zuzanou Prouzové – Lehrmann a Jozef Púry

 

…….a co bude dál ????......přestože toho bylo dost, zajímá mě v poslední době SM-SYSTÉM MUDr.Smíška, protože  si myslím, že i toto k lukostřelbě patří

…….i kdyby nic nebylo ….bylo toho dost !!!!......pravidelně jezdím na školení trenérů od ČLS

Moje největší rada střílejte na pohodu !!!!

 

 

TOPlist